NajnovijeNajčitanijeNajviše porukaPostavi novu temu 

Ni jedan od ponuđenih odgovora

Ova reklama sa naslovne stranice mi savrseno pristaje kao ponuda u KZZ,cesto dok gledam i razmisljam na koji odgovor da kliknem,pomislim - NI JEDAN OD PONUDJENIH ODGOVORA...

5 za
2 protiv
NeparniValjak
2010-11-19
???

... А мени личи на ''политичку пропаганду''... no

Него, Непарни, не кукај толико на КЗЗ, шта треба ја да радим? Да се сморим? wink На скоро свакој досадашњој ранг листи најлошији пласман ми је у овој игри...

1 za
3 protiv
Цане Вукић
2010-11-19
???

Синиша Карамехметовић napisa...no

На скоро свакој досадашњој ранг листи најлошији пласман ми је у овој игри...

...Не кукам,код мене је увек тако,чак сам у месецу у ком сам био први на листи био 26. у КЗЗ,(ту ми је негде отприлике и место),с тим што је огромна предност у односу на ТВ слагалицу то што су понуђени одговори! Да нису - вероватно бих био и лошији  wink

3 za
1 protiv
NeparniValjak
2010-11-19
???

drago mi je da je baner tako brzo izazvao reakciju. :)

zovem se živko ćurčić, magistar sam poljoprivrede, redovan posetilac sajta slagalica, pored ostalog i jedan od osnivača stranke, a od pre 6 dana i ponosan otac malog novaka.

malo više o stranci, jer sajt nam je u izradi, trebao bi da bude gotov do kraja meseca.

upisani smo u registar tek u oktobru 2010, a počeli smo da radimo na osnivanju stranke još s kraja 2009. prvi korak je bio izuzetno težak, a predstoje nam još teži. sada treba da privučemo što veći broj kvalitetnih ljudi, koji razmišljaju svojim glavama i imaju želju da se nešto promeni u srbiji. kao što možete da predpostavite, naša stranka je vrlo mala i najveći problem nam predstavljaju finansije. finansiramo se isključivo iz ličnih priloga i ovaj baner ovde je prosto moja lična donacija, jer sam posećujući ovaj sajt, čitajući komentare i priloge marketing službe slagalice, shvatio da bi posetioce oovog sajta, naša ideja mogla da zainteresuje i malo im zagolica maštu.

svi ljudi koji imaju ideje, kritike, predloge za program stranke, mogu nas kontaktirati preko e-mail adrese na našem sajtu, ili na moju kućnu adresu zcurcic@open.telekom.rs.

naravno svaka dalja diskusija i ovde je dobrodošla. rad sam da odgovaram i na sva pitanja koja imate.

2 za
9 protiv
zivko.curcic
2010-11-19
???

zivko.curcic napisa...

drago mi je da je baner tako brzo izazvao reakciju. :)

zovem se živko ćurčić, magistar sam poljoprivrede, redovan posetilac sajta slagalica, pored ostalog i jedan od osnivača stranke, a od pre 6 dana i ponosan otac malog novaka.

malo više o stranci, jer sajt nam je u izradi, trebao bi da bude gotov do kraja meseca.

upisani smo u registar tek u oktobru 2010, a počeli smo da radimo na osnivanju stranke još s kraja 2009. prvi korak je bio izuzetno težak, a predstoje nam još teži. sada treba da privučemo što veći broj kvalitetnih ljudi, koji razmišljaju svojim glavama i imaju želju da se nešto promeni u srbiji. kao što možete da predpostavite, naša stranka je vrlo mala i najveći problem nam predstavljaju finansije. finansiramo se isključivo iz ličnih priloga i ovaj baner ovde je prosto moja lična donacija, jer sam posećujući ovaj sajt, čitajući komentare i priloge marketing službe slagalice, shvatio da bi posetioce oovog sajta, naša ideja mogla da zainteresuje i malo im zagolica maštu.

svi ljudi koji imaju ideje, kritike, predloge za program stranke, mogu nas kontaktirati preko e-mail adrese na našem sajtu, ili na moju kućnu adresu zcurcic@open.telekom.rs.

naravno svaka dalja diskusija i ovde je dobrodošla. rad sam da odgovaram i na sva pitanja koja imate.

...Bas nas zanima nova stranka u srbiji, kako da ne

8 za
4 protiv
klasicna budala
2010-11-19
???

i nama su se sve stranke smucile. svi su nam isti tadic, dinkic, dacic, ilic, jovanovic, kostunica, nikolic, vucic. dovoljno mi je samo da napisem ta prezimena, pa da mi se preokrene nesto u stomaku.

trenutno ne vidim bilo kakav pokret koji bi pokrenuo nesto i doveo do promena. takodje mislim da revolucija, kao revolucija nije resenje, jer nema koga da dovede u srbiji, nikolic sigurno nije taj. zato sam usao u ovo i trosim svoje slobodno vreme da bi bar mogao da kazem mom sinu, probao sam. probali smo i nismo uspeli, jer ljudi u srbiji su osudjeni da propadnu, jer znaju samo da kritikuju. mnogo je takvih, imam u okruzenju desetine koji mi kazu da nisam normalan. na njihovu srecu, ne odustajem. idem do kraja, pa sta bude. voleo bih da ima vise takvih ludaka kao ja, jer bi nam sigurno bilo mnogo bolje.

ako nemate neku konstruktivnu kritiku, zaobidjite temu.

1 za
5 protiv
zivko.curcic
2010-11-19
???

1. Нек синчина буде здрав, дуговечан и бољи од оца!

2. Тешко је (готово немогуће) поверовати у вашу искреност, с обзиром на ''тематику''. У брата рођеног не бих могао имати поверења ако би кренуо ''у политику''... у себе...

3. Пошто можда некада и будем гласао, да поставим пар питања: какав вам је став према педерским парадама, евро интеграцијама, нато интеграцијама, Ратку Младићу, ситуацији у образовању, стању у пољопривреди... ? Укратко...

4. Претходно питање је за случај да се пробијете и постанете иоле значајан ''играч''. То ће бити знак да сте превара, тј. да ћете ускоро постати као ови данашњи, тј. да нисте ''самостални''. Ако останете у запећку, честитаћу вам на доследности.

2 za
1 protiv
Цане Вукић
2010-11-19
???

za pocetak hvala.

bas sam o tome pricao danas sa predsednikom, nikolom tulimirovicem, o toj veri u druge, a i sebe. vreme ce pokazati. aristotel je rekao da se vlast poverava zakonu, a ne coveku. neophodno je napraviti sistem koji ce funkcionisati. siguran sam da ima dosta postenih ljudi, koji bi sprovodili zakone, ali u danasnjem sistemu koji ne funkcionise su prinudjeni da aminuju raznorazne dozvole i ostale papire.

program stranke je u izradi. ali mogu izneti osnovne stvari. sto se tice EU i nato integracija, o tome bi se odlucivalo na referedumu. nasa stranka je protiv NATO clanstva. EU da, ali ne po svaku cenu. EU bi trebalo da bude vrhunac, promena koje bi se trebale desiti u celokupnom drustvu. licno sam protiv EU. ne mislim da tamo tece med i mleko i da cemo ulaskom u EU resiti nase probleme. mislim da opet srljamo ili nasa elita srlja u utopisticke projekte. nekada je to bilo bratstvo i jedinstvo, sada je to EU nema alternativu. moja deviza je use i u svoje kljuse.

sto se tice gej parade, protiv sam bilo kakvog paradiranja. mislim da im je forma pogresna. da organizuju protest protiv drzave jer ugrozava njihova "prava", ili nekih firmi koje otpustanju ljude zbog seksualnog opredeljenja, onda bi to podrzavao. ovako imamo situaciju da zene otpustaju sa posla posle trudnickog bolovanja, a za njihova prava NVO ne brinu previse.

o mladicu nismo ni pricali. to je za nas nebitan problem, jer kao sto sam i rekao clanstvo u EU treba da doje na kraju svih promena, koje bi trebalo sprovesti. a promene nisu ni na vidiku, kao ni EU ni mladic.

poljoprivreda mi je uza oblast. zivim na selu. deda dok je bio zivi imao je desetak goveda, 50-100 tovljenika godisnje, par krmaca, zivina i sve sto ide sa salašarskim životom. tako da znam šta je poljoprivreda vrlo dobro. sada se bavimo samo ratarstvom, jer smo svi zaposleni, a goveda traze puno paznje. probali smo da nastavimo sa tovom svinja, ali nas rasturila cena od pre par godina. tako da nam je salas u pogledu zivotinja ostao prazan. imamo ideja oko nekog seoskog turizma, ali i tu je dosta komplikovana situacija.

neophodno je povećati polj. budzet. sredstva direktno usmeravati ka proizvodjačima, a ne trgovcima mehanizacijom i djubriva. subvencije davati svim proizvodjacima mleka, kao i proizvodjacima juneceg mesa.

neophodno je urediti tržište polj. proizvoda, jer unazad nekoliko godina imamo konstante oscilacije cena polj. proizvoda. način da se to sprovede u delo je funkcionisanje robnih rezervi. svi znamo kako to ide, otkupljuju viskove i smanjuju pritisak na proizvodjace davajuci im vecu cenu nego na trzistu u momentu hiperprodukcije. ako se pojavi manjak nekog proizvoda plasiraju robu iz rezervi i smanjuju pritisak ovog puta sa potrosaca, jer prodaju robu po nizoj ceni od tržišne. to bi dalo sigurnost proizvodnji, a i potrošačima, jer bi znali da kupuju meso, mleko, ulje domaće proizvodnje, a ne neko uvozno kom rok samo sto nije istekao.

puno toga u srbiji ne valja, ali kao sto sam rekao ne vidim resenja. ljudi su revoltirani, ali nemaju ideju kako taj revolt da usmere u pravom smeru.

tesko to ide ukratko.

6 za
6 protiv
zivko.curcic
2010-11-19
???

malo o samoj reklami. mislim da je ovaj sajt stvarno odlican, sigurno vecina posetilaca deli moje misljenje. zatim sam podatak o 100.000 registrovanih naloga je impozantan. preko 10.000 poseta svaki dan. sve je to za veliko postovanje tvorcima ovog sajta. cena reklamiranja takodje nije velika, a mislim da je bas na ovom sajtu nasa ciljna grupa. ljudi koji vole da razmisljaju. zato sam iskoristio priliku da eto bar na ovaj način promovišem nešto zaista novo na političkoj sceni. bolje sada dok je još povoljno i dok je mali broj oglašivača. još sajt ima i forum.

nisam ja kriv što ljudi ne znaju gde da se reklamiraju. wink

2 za
6 protiv
zivko.curcic
2010-11-19
???

Ljudi nisu revoltirani nego su empaticni. I to nije stanje samo u Srbiji nego skoro svuda. 5 oktobra sam gutala suzavac ali vise nikad ni zbog koga. Problem nikad nije u politicarima kao ljudima koji se bore samo za svoje interese nego je problem u ljudima uopste. Svako ko se makar ocese o vlast sve podredjuje svojim potrebama. Homo homini lupus est i nema se tu sta vise reci.

5 za
1 protiv
imagine
2010-11-19
???

Живко, морам признати да лепо звучи, још само да вам поверујем да немате сивих еминенција...  wink

Имеџин, хтела си рећи ''апатични'', а не ''емпатични''? Они који су ''гутали сузавац'' можда јесу такви, али они који га нису гутали laugh имају, ето, прилику да буду мало и револтирани...

6 za
1 protiv
Цане Вукић
2010-11-19
???

nazalost ima nas jako malo ovako zagrizlih. mozda neka pijavica vreba iz prikrajka, ali to stvarno ne znam. meni ovo nije primarna delatnost, kao ni većini ljudi koji su direktno uključeni u stranku, jer mi od ovoga ne živimo. mi moramo svi da radimo svoj posao da bi imali kako da preživimo i da trošimo naše slobodno vreme na stranku. bili smo skoro na ivici odustajanja, jer smo i potpise jedva skupili. problem je što nemamo stalan izvor prihoda kao parlamentarne stranke, koje dobijaju svaki mesec milion dinara po poslaničkom mestu za finansiranje.

ima jos jedna caka kod nase stranke. mi smo stranka nacionalne manjine, vlasi. za osnivanje stranke nacionalne manjine treba 1.000 potpisa, za regularnu 10.000. overa potpisa kosta 50 dinara. plus neophodno je plaćati overitelje, čije dnevnice nisu nimalo naivne. uz sve to potpise treba prikupiti u 20 radnih dana i dostaviti za svakog osnivaca papir da je upisan u birački spisak. sve je to nemoguće izvesti i zakon je napravlje tako da ljudi ne mogu da se organizuju. ostavicu dole link na članak koji je napisao nikola tulimirović, predsednik naše stranke, u vezi sa zakonom o političkim strankama.

http://www.nspm.rs/politicki-zivot/zakon-o-ukidanju-politickih-stranaka.html

2 za
7 protiv
zivko.curcic
2010-11-19
???

U pravu ste htedoh reci apaticni

3 za
1 protiv
imagine
2010-11-19
???

apatija nam je najveći problem, a odmah sledeći je poverenje, kako ljudi da poveruju u naše iskrene namere. veliki broj ljudi nam prilazi sa stavom, bićete isti kada dodjete na vlast, zašto bismo glasali. niko ne može da zna da ćemo biti isti, sve dok se to ne desi. moramo verovati prvo u sebe, a zatim u druge.

čitam izjavu nikolića, kako tvrdi da je beko njegov prijatelj. čovek koji je promenio mišljenje za 720 ° od kako se bavi politikom, on predstavlja glavnu opozicionu stranku. prosto više mi žao tastature i kuckanja raznoraznih tekstova i poruka. preveslaše nas žedne preko vode. mada što bi rekao dragan jovanović u flmu profesionalac "mi smo govna", nikada vlast nije bila gora od naroda. Arčibald Rajs je u svom zaveštanju srpskom narodu "Čujte Srbi", sve ovo opisao još pre devedeset godina. gospodin Rajs je rekao da se moramo rešiti političke elite ili nam nema spasa. moje mišljenje je da ova knjiga treba da bude lektira i da svaki srbin mora da je pročita.

ps: za supervizora, ako možete da promenite ime teme u nijedan od ponudjenih odgovora, bio bih vrlo zahvalan.

1 za
10 protiv
zivko.curcic
2010-11-24
???

http://2011.izbori.org.rs/

ovde nam možete pružiti virtuelnu podršku. privodimo kraju izradu sajta. program nam za sada predstavlja najveći problem, jer nemamo još uvek dovoljan broj ljudi voljnih da nam pomognu na ovom planu. svi su jaki na rečima, a neki misle i da smo neozbiljni. ipak pošto najveća opoziciona stranka ima samo 10 načela umesto programa, nije sve tako crno na tom planu. biće izvod iz programa spreman za sajt.

1 za
11 protiv
zivko.curcic
2010-11-30
???

za sve one kojima se ne sviđa naša ideja, da se podsete izjava i obećanja našeg voljenog predsednika i vlade okupljene oko njega i premijera cvetkovića. ne mislim da su samo oni krivi, kriva je i opozicija, jer su za nas svi oni isti. dok se ne rešimo političke elite, ovakva kakva jeste, koju je gospodin rajs opisao još pre više od jednog veka u svom zaveštanju srpskom narodu "Čujte srbi", ne možemo očekivati bolji život u zemlji srbiji.

http://www.youtube.com/watch?v=fqURiDU1-5Y&feature=player_embedded

2 za
7 protiv
zivko.curcic
2010-12-08
???

zivko.curcic napisa...

za sve one kojima se ne sviđa naša ideja, da se podsete izjava i obećanja našeg voljenog predsednika i vlade okupljene oko njega i premijera cvetkovića. ne mislim da su samo oni krivi, kriva je i opozicija, jer su za nas svi oni isti. dok se ne rešimo političke elite, ovakva kakva jeste, koju je gospodin rajs opisao još pre više od jednog veka u svom zaveštanju srpskom narodu "Čujte srbi", ne možemo očekivati bolji život u zemlji srbiji.

http://www.youtube.com/watch?v=fqURiDU1-5Y&feature=player_embedded

...

Brate, neće niko da ti kaže, ali smorio si. Nije ti ovo sajt za takve stvari. Pozdrav.

11 za
2 protiv
Sinn
2010-12-09
???

hvala na iskrenosti. biću isto toliko iskren i reći ću ti da mi mnogi ljudi govore da nisam normalan, da nemamo nikakve šanse, da ih smaram. rođena žena me non stop kritikuje da se zaluđujem. navikao sam na to, da ih slušam i da se negativno odnosim prema takvima, verovatno ne bi ni registrovali stranku, jer pojedinci nisu verovali da i to možemo da uradimo. neke sam uspeo da priklonim na našu stranu.

što se tiče smaranja ljudi na ovom sajtu, nikoga ne teram da čita ovu temu. one koje ne zanima slobodne neka je preskoče. da li mene neko pita da li ih smaraju svakodnevne nebulozne izjave deltosavljevica, dinkica & co. navijam u areni u nedelju i spiker odbjavljuje da je tadic došao na poslednji meč. došlo je preko 16.000 ljudi da gleda i on je morao da naglasi da je tadić tu.

ako sam zainteresovao 10tak ljudi, meni je dovoljno. biće u mogućnosti na ovoj temi da se vremena na vreme informišu o tome šta radimo, jer mi nemamo novac za skupe tv reklame, za smaranje građana svakodnevnim obilaskom od vrata do vrata. možemo samo da smaramo internet populaciju, jer nema cenzure i uglavnom je besplatan.

što se tiče sajta stranke, uskoro će biti pušteno probno izdanje. radimo na programu stranke, izgradnji infrastrukture. sve to ide polako, jer nemamo novac za finansiranje. mi moramo svi da radimo svoje redovne poslove, kako bi preživeli u zemlji srbiji i da trošimo slobodno vreme za pisanje programa, smaranje ljudi na internetu, komšija, prijatelja, poznanika.

na kraju uputio bih poziv svim posetiocima sajta, da ukoliko imaju ideja, kritika, želje za promenama i aktivnim učestvovanjem u gore navedenim poslovima da nas slobodno kontaktiraju preko sledećih e-mail adresa zcurcic@open.telekom.rs ili nikola@nopo.org.rs

pozdrav svima. očekujte da ću se javljati sa novostima. meni nije problem da istrpim kritiku i saslušam drugu stranu.

5 za
9 protiv
zivko.curcic
2010-12-09
???

Želeo bih da nabrojim nekoliko današnjih vesti i da mi neko odgovori šta misli o tome.

Dinkić: Nisam lagao, verovao sam

Beda "vodi" vlast u izborni poraz

"Radio sam kao konj, cenite me"

Struja treba da poskupi 13,7 odsto

Milosavljevića brine odlazak lekara

Umesto puteva, Telekom za dugove

Država nema para ni za popis

Beograd se odriče noćnog života?

Nema monopola, gorivo ipak skuplje?

Vlast nas 2010. prevarila 103 puta

"Ispunio sam dogovor sa radnicima"

Satelit će nas koštati 27 mil. evra

Bajatović: Kupili smo 85 automobila

Inflacija u ovoj godini 11,5 odsto

Od besplatnih akcija još 45 evra

“Prštaće“ na Koridoru 10 u 2011.

16 vesti, u kojima naša politička elita dokazuje svoju nesposobnost, a mi i dalje glasamo za njih. Siguran sam da vam se svima smučila politika, ali moramo pokušati da promenimo uspostavljenu političku elitu i sistem koji je ona uspostavila u protekloj deceniji. Arčibald Rajs je sve ovo opisao u svom zaveštanju srpskom narodu "Čujte Srbi", Domanović i Nušić isto to učinili kroz svoju prozu. Dokle ćemo se sklanjati i ćutati. Svestan sam da ovde vlast postavlja strani faktor i velika količina novca, ali ajde da dokažemo suprotno, ajde da ih porazimo bez novca, dobro organizovani. Informacije su sada dostopne svakome i skoro u svakom trenutku.

2 za
13 protiv
zivko.curcic
2010-12-29
???

Dosadni ste sa POLITIKOM.Samo trujete.

12 za
0 protiv
MILAN 1997
2010-12-29
???

nije ovde mesto za politiku....

10 za
1 protiv
istok
2010-12-29
???

Koristite ovaj sajt za lično promovisanje i ostvarivanje političkih ambicija bez obzira što konstantno dobijate negativne glasove na forumu, i više nego očigledno niste interesantni ljudima ovde koji su tu samo da bi se malo opustili i zabavili.

Imate samo sreću što ja nisam administrator.

14 za
2 protiv
vojvoda021
2010-12-30
???

vojvoda021 napisa...

Imate samo sreću što ja nisam administrator.

... Dokle god je to zasebna tema i jasno je označeno da je "politika", dozvoljeno je. Što se mene tiče, može svaka politička stranka u Srbiji da otvori po jednu temu za sebe. Drugo kada bi neko počeo u nekoj drugoj temi koja nema veze sa politikom da piše o tome, takve poruke bi bile brisane.

Forum je otvoren za sve teme, a ako Vas neka tema ne zanima, jednostavno je nemojte otvarati. Pri tome ne mislim samo na ovu temu konkretno, nego na bilo koju. Ne razumem potrebu da se mora sve pročitati.

5 za
5 protiv
Supervizor
2010-12-30
???

Supervizor napisa...

Ne razumem potrebu da se mora sve pročitati.

...

Nazalost, sve se mora procitati,
svaka tema je puna off topica.

Dakle, pod nekim temama kriju se neki odgovori koji su zanimljivi a nemaju veze sa temom...

5 za
0 protiv
Fellow
2010-12-30
???

Jasno je naglaseno da je tema politicka, ko nece ne mora da cita.

Ja sam licno apolitican ali svako ima pravo da prica o cemu hoce.

Vreme ce, kao i uvek, pokazati sta ce ispasti od svega ovoga.

7 za
4 protiv
Velibor Mandzo
2010-12-30
???

 

Ako nekoga ne zanima, onda nema potrebe da otvara ovu temu. Sadržaj je jasno naglašen u opisu teme.

Svima je muka od političara, ali mi nismo to još uvek. Mi smo obični građani koji žele da im stave do znanja da nam je dosta njihovih laži, prevara, obećanja, kriminala, uništavanja države. Trenutno ne vidim drugi način da im se suprostavim, a ne mogu da sedim skrštenih ruku i gledam šta mi rade od komšiluka, grada, države. Uništavaju sve što dotaknu. Više godina nam dokazuju svoju nesposobnost, a mi godinama glasamo za njih. Za nas su svi isti i mislimo da to ogromna većina građana misli, što i dokazujete negativnim komentarima na ovom forumu. Žao mi je zbog načina na koji prilazite ovoj temi, jer mi je prosto želja da svima koji dolaze na ovaj sajt i forum jednostavno zagolicam maštu i pokrenem iz apatije i beznađa, jer nam je to veći problem od naše političke elite. Prosto da saznate nešto o grupi entuzijasta koji žele da budu pitani o raznoraznim problemima, a ne da mi tamo neki ministar koji nema veze sa poslom koji obavlja tvrdi da je u interesu države prodaja Telekoma, da nije kriv za nestašicu mleka, za loše stanje u privredi, za milione vakcina protiv gripa, da nam je članstvo u NATO državni interes...

Nije lako baviti se ovim, kada na svakom koraku, vašu želju za nečim boljim ljudi prilaze sa negativnim stavom, a pri tom i sami znaju da treba sve da se promeni iz korena. Ljudima pričam da trošim vreme na NOPO, ali kada bolje razmislim želim o tome da mislim kao investiranju svog vremena i novca, investiranju u bolju budućnost za moje dete i mojih budućih potomaka, ako već ja neću biti u mogućnosti to da doživim, iako sam relativno mlad sa mojih 29 godina.

Kritike su dobrodošle, ali negativan stav na osnovu predrasuda koje su nastale zbog delovanja naših političara poslednjih 20 godina, želeo bih da ostavite po strani. Mi se šetamo svaki dan među građanima, nemamo skupa kola, odela, stanove od 350.000 evra, a to ni ne želimo, bar neki od nas (sigurno će biti pijavica, ali će na nama ostati da ih što pre uočimo i odstranimo) i to da dokažemo, ako nam date poverenje na narednim izborima, jer ćemo biti tamo i ne želimo da vreme i novac koji smo uložili ove 2010 godine budu uzalud bačeni. Pogotovo jer nam taj novac niko nije dao, nego smo ga sami zaradili radeći svakodnevno na našim ovozemaljskim poslovima, a vreme koje smo uložili je odvojeno od slobodnog vremena, koje smo mogli potrošiti na čitanje knjiga, spavanje, igranje slagalice, rasprave sa ženom, igranje sa decom... Ako nekom to ne znači ništa, dobro, ako nekom znači odlično. Znajte samo da Nijedan od ponuđenih odgovora postoji i postojaće dok politika ne postane dosadna, zbog toga što će sve biti u državi uređeno i neće biti izazov baviti se ovakvim poslom, a ne zbog toga što vam je muka i imate trbušne tegobe kada pročitate ili čujete imena naših političara Dinkića, Tadića, Dačića, Nikolića, Vučića, Jovanovića, Koštunice, Čanka, Mrkonjića, Krkobabića... i njihovih stranaka DS, DSS, SPS, URS, SNS, LDP, LSV...

Na kraju želim svima Srećnu NOPO godinu.

4 za
7 protiv
zivko.curcic
2010-12-31
???

vojvoda021 napisa...

Koristite ovaj sajt za lično promovisanje i ostvarivanje političkih ambicija bez obzira što konstantno dobijate negativne glasove na forumu, i više nego očigledno niste interesantni ljudima ovde koji su tu samo da bi se malo opustili i zabavili.

Ne vidim ja da je to neki problem, sve je regularno sa tim sto rade wink Uostalom ljudi sasvim realno rezonuju. Evo ti ocena "protiv" cheeky

2 za
5 protiv
Dakinsljam
2010-12-31
???

Regularno je to sve po zakonu, ali suštinski takve teme jednostavno ne pripadaju ovde.

Smarajte negde drugo molim vas. I vi i vaši sledbenici.

8 za
1 protiv
Sinn
2011-01-02
???

Skroz se slazem da to vecinu smara ali niko vas ne tera da citate. Nisam ja ni sledbenik, ni zacetnik, ni nista (ako si na mene mislio u ovoj poslednjoj recenici). Mislim da pripadaju ovde ako je naznaceno POLITIKA, a jeste i to vrlo jasno.

5 za
3 protiv
Dakinsljam
2011-01-02
???

Dok vlast priprema nove namete, povećanje akciza, rasprodaju porodične srebrnine, jer drugačije novac ne zna da stvori (više niko ne sme ni pare da im pozajmi), mi se ovde prepiremo bez ikakvog razloga.

Nova godina je počela kao i skoro sve prethodne, najavljeno novo poskupljenje goriva, nova obećanja političke elite, poskupeo gradski prevoz... Šta se dešava među narodom, ćuti, da li mudro ili ne, videćemo uskoro. Vlast izgleda ne zna ni onu Miloševu popuštaj, narod ćuti.

Što se tiče teme, sadržaj je jasno naglašen u podnaslovu, nikoga ne vređam, niti mi je to želja. Zbog toga bih zamolio sve kojima smeta ova tema da je zaobiđu. Teme koje me ne zanimaju preskačem, ono što me zanima pročitam. Kod ove teme je što bi rekli naši političari sve transparentno, da ne kažem providno.

Što se tiče stranke, prikupljamo materijal za program stranke. Posle toga sledeći korak je osnivanje lokalnih odbora. Svi oni koji žele da pomognu slobodno mogu da nas kontaktiraju preko sajta stranke http://nopo.org.rs. Ukoliko želite da osnujete lokalni odbor, ukoliko imate predlog za program, neku kritiku, nemojte se ustručavati i kontaktirajte nas. Vremena ima sve manje, moramo se što pre organizovati i spremiti za sledeće izbore.


 

1 za
8 protiv
zivko.curcic
2011-01-02
???

Mooooooooooooooooooooooooooooooooooooooolim vas gosin Zivko, okanite se politike.

6 za
2 protiv
imagine
2011-01-04
???

gospodjo/ice imagine molim Vas da zamislite da ova tema ne postoji. mislim da će onda Vaš problem biti rešen.

više neću odgovarati na molbe i prepucavanja oko ove teme. ne kršim nikakva pravila, nikoga ne vređam, nikoga ne teram da čita temu. nastaviću da se javljam s vremena na vreme, kada budemo imali novosti. dotle želim svima da uživaju na ovom sajtu, da uživaju u životu i predstojećim praznicima.

pozdrav sa čeneja.

2 za
6 protiv
zivko.curcic
2011-01-04
???

SMARATE MNOGO!!!!!!!!!POLTIKAnonononononononono

9 za
2 protiv
MILAN 1997
2011-01-04
???

Pa sta je sad, nesto ste zatajili??? Gde je entuzijazam od pre 2 nedelje?!?!? Ajde zelim da cujem sta nam se jos podmece u politici...

2 za
2 protiv
Dakinsljam
2011-01-21
???

Zivko aka Dakinsljam providni ste :) Bolje nas zabavite nekim dobrim vicem. Pozdrav!

1 za
2 protiv
Dabić Rašo
2011-01-22
???

Nisam se dugo javljao, ali to neznači da nismo ništa radili unazad nekoliko meseci. Imali smo sastanak sa predstavnicima Asocijacije Poljoprivrednika Srbije, uspostavili smo kontakt sa predstavnicima Asocijacije malih privrednika. U planu je da uspostavimo kontakt i sa ljudima iz mreže za restituciju. Osnovali smo nekoliko opštinskih ogranaka.

Postavili smo oglas za kontrolore na narednim izborima http://kontrolori.nopo.org.rs/

Sajt treba da dobije novi oblik.

Možda se nešto slično NOPOu pokrene i u Hrvatskoj.

Ono što je najvažnije, ne predajemo se, ne sedimo skrštenih ruku i ne kukamo. Imamo jasan cilj, a to je celokupna promena sistema vrednosti, gde će se ceniti i poštovati znanje, rad, moralne vrednosti, a ne korupcija, kriminal, nepotizam, partokratija.

Ono što bih opet da naglasim, jeste da su kritike, saveti, predlozi, podrška dobrodošli. Svako ko želi da pokrene NOPO u svom selu, mestu, gradu to može vrlo jednostavno da uradi. Slobodno nas kontaktirajte.

Na kraju da dodam da sve dodatne informacije možete pronaći na našoj internet prezentaciji http://nopo.org.rs

Takođe virtuelnu podršku nam možete dati i na sajtu http://2011.izbori.org.rs

3 za
5 protiv
zivko.curcic
2011-04-01
???

MILAN 1997 napisa...

SMARATE MNOGO!!!!!!!!!POLTIKAnonononononononono

Zaista, nije mi jasno zašto administartor sajta (alias Supervizor) ne stavi veto na ovu temu. ZA POLITIKU IMATE BEZBROJ DRUGIH SAJTOVA!

5 za
2 protiv
Čika Paja
2011-04-01
???

Ma pusti Stevo... čovek je totalni amater smiley

Misli da će nekoga zainteresovati ako sam sa sobom razgovara smiley

Najbolja taktika je - ignorisanje wink

3 za
2 protiv
Марко Екмеџић
2011-04-01
???

Čika Paja napisa...

Zaista, nije mi jasno zašto administartor sajta (alias Supervizor) ne stavi veto na ovu temu.

... prvo pravilo foruma je da su sve teme dozvoljene. Dokle god je uljudna konverzacija, i ne spamuje se u nekoj nevezanoj temi, može svako da piše o čemu god želi.

Teme koje vam nisu interesantne jednostavno nemojte otvarati i gotovo.

4 za
2 protiv
Supervizor
2011-04-01
???

E, Marko, u pravu si 100%. Odmah se vidi da u mnogim stvarima isto razmišljamo, iako (na moju žalost) nismo generacijski baš toliko bliski koliko si se ti na  drugoj temi ljubazno izjasnio. Dakle, u pogledu ovoga BOJKOT!

1 za
3 protiv
Čika Paja
2011-04-01
???

@zivko.curcic: Interesuje me Vas stav u vezi Novog narodnog dogovora.. Postoji li sansa da se prikljucite toj predizbornoj koaliciji, ako ne - zasto, ako ne postoji zvanican stav, zanima me Vas licni.

Takodje me interesuje i svaka druga argumentovana kritika na racun Dveri srpskih i njihovog politickog angazmana, ciji sam inace samo simpatizer, ne clan, niti aktivista.

@Supervizor: Moj predlog je da se izvrsi reorganizacija foruma. Teme vezane za politiku, kojih ce verujem biti sve vise kako se izbori blize, bi mogle da budu skrivene za one koji ne zele da ih vide. Takodje, veliki broj postova bi mogao biti preslozen i premesten tako da bude omogucen daleko bolji pregled; po meni npr. ne bi bilo potrebno ukucavati "strategija u igri brojeva" da bi se doslo do nekih saveta u vezi igranja skocka... Sve u svemu, svaka cast supervizoru, ali mislim da su ovom forumu odavno vec potrebni i moderatori...

1 za
4 protiv
Slobodan
2011-06-25
???

Slobodan napisa...

Sve u svemu, svaka cast supervizoru, ali mislim da su ovom forumu odavno vec potrebni i moderatori...

... nije loša ideja, ali da bi to bilo izvodljivo moramo prvo napraviti interfejs za iste (da mogu da menjaju kategorije, brišu poruke, banuju korisnike i sl.).

2 za
0 protiv
Supervizor
2011-06-25
???

Supervizor napisa...

... nije loša ideja, ali da bi to bilo izvodljivo moramo prvo napraviti interfejs za iste (da mogu da menjaju kategorije, brišu poruke, banuju korisnike i sl.).

...@Supervizor: napraviti interfejs za moderatore koliko ja znam ne predstavlja veliki programerski problem. Pre bih rekao da se radi o Vasoj volji; meni je zaista cudno da Vi do sada na ovako posecenom forumu nemate moderatora, ili vec nekoga ko bi Vam pomogao u odrzavanju foruma, ma kako se zvao... Po Vama je sasvim u redu da se mi ovako dopisujemo u temi koja nema veze sa onim o cemu mi pisemo, sto svakako jeste bolje nego da kritike ignorisete, ali... Izvinite, ali meni to smeta, a moje kritike Vas molim da prihvatite kao dobronamerne... U svakom slucaju, ukoliko nadjete za shodno da napravite interfejs za ljude koji bi bili radi da pomognu daljem razvoju foruma, mogucnost banovanja korisnika ipak sacuvajte za sebe, pa i brisanje poruka... to Vam je moj savet, narocito ako biste angazovali ljude koje licno ne poznajete...

1 za
0 protiv
Slobodan
2011-06-25
???

Slobodan napisa...

meni je zaista cudno da Vi do sada na ovako posecenom forumu

... "ovako posećenom"? O čemu Vi to? U proseku otvorena jedna-dve teme dnevno i napisano 10-20 poruka od otprilike isto toliko učesnika. Teško da se to može nazvati "posećenim".

Slobodan napisa...

U svakom slucaju, ukoliko nadjete za shodno da napravite interfejs za ljude koji bi bili radi da pomognu daljem razvoju foruma, mogucnost banovanja korisnika ipak sacuvajte za sebe, pa i brisanje poruka... to Vam je moj savet, narocito ako biste angazovali ljude koje licno ne poznajete...

... nisam razmišljao o tome. Banovanje bi svakako važilo samo za forum, ne za igranje igara na sajtu. Ne vidim šta bi bio posao moderatora ako ne može da briše poruke niti da banuje korisnike?

2 za
0 protiv
Supervizor
2011-06-25
???

Supervizor napisa...

Slobodan napisa...

meni je zaista cudno da Vi do sada na ovako posecenom forumu

... "ovako posećenom"? O čemu Vi to? U proseku otvorena jedna-dve teme dnevno i napisano 10-20 poruka od otprilike isto toliko učesnika. Teško da se to može nazvati "posećenim".

O cemu ja to? Ja o tome da je Vas sajt i forum relativno posecen i popularan. Priznajem da je to subjektivno vidjenje i da nisam vrsio nekakva ispitivanja s tim u vezi. Ako Vi smatrate da je 10-20 poruka na forumu koje primate dnevno zanemarljivo, ili da se sajt sa takvim odzivom ne moze smatrati posecenim - ok. Sto se tice posla moderatora, on bi mogao nasu celokupnu prepisku staviti u poseban thread. Mogao bi takodje napraviti sistem pretrage po kojem bi se lakse nalazile teme koje interesuju igrace. Mogao bi opominjati ucesnike u raspravama da se drze teme, ili da se drze pravila koja inace vaze u forumskim diskusijama... moderator bi mogao na kraju krajeva i da predlozi (supervizoru) brisanje odredjenih poruka (ili da moze eventualno da ih sam brise) ili banovanje odredjenih korisnika, kao sto to Vi smatrate da jeste valjda iskljucivi posao moderatora... ali ako je vec tako slabo posecen sajt, onda valjda ni nema potrebe da se tako rigorozne metode primenjuju, ili da se bilo sta cini... Itd, svako dobro

 

2 za
0 protiv
Slobodan
2011-06-25
???

Slobodan napisa...

@zivko.curcic: Interesuje me Vas stav u vezi Novog narodnog dogovora.. Postoji li sansa da se prikljucite toj predizbornoj koaliciji, ako ne - zasto, ako ne postoji zvanican stav, zanima me Vas licni.

Takodje me interesuje i svaka druga argumentovana kritika na racun Dveri srpskih i njihovog politickog angazmana, ciji sam inace samo simpatizer, ne clan, niti aktivista.

...Priča oko tog dogovora za sada nema. Iako dveri ima u medijima, naravno ne previse plus su prikazani u losem svetlu , za sada relativno lose stoje prema nekim istrazivanjima. Nemamo nekih previse dodirnih tacaka, osim sto smatramo da nam je muka od trenutne političke elite. Mislim da je njihova ciljna grupa grupa ljudi koji simpatisu DSS.

Moje mišljenje o Dverima je neutralno. Znam samo za onu porodičnu šetnju, koja mi se lično mogu da kažem svidela. Smeta mi uplitanje crkve u društvena pitanja, jer nisam neki vernik i mislim da crkvi nije mesto u politici, niti je politici mesto u crkvi.

Na izbore najverovatnije idemo sami. Bilo je prica sa nekim udruzenjima, asocijacijama, (APS, EKO pokret, ...) da bi se ispostavilo na kraju da svi oni imaju favorite u trenutnim političkim strankama. Dobru saradnju imamo sa Gradjanskim blokom, s tim što njihov ekonomski program mi se uopšte ne svidja (suvise liči na LDP), o Kosovu se izjašnjavaju tek kada ih neko pita (podeljeni su po tom pitanju). Takođe imamo jednu glavnu prednost, a to je da za nas važi manjinski cenzus, a samim tim i manji procenat za vraćanje depozita za izbornu kampanju (0.3 % glasova što dodje na nekih 5 miliona glasova 15.000).

0 za
7 protiv
zivko.curcic
2011-06-29
???

Izbori su sve bliži, a u medijima malo malo, pa možemo pročitati neku izjavu tipa da je najbolje predati nevažeći listič ili bojkotovati izbore. Naravno da je to najbolje za vladajuću garnituru, jer njihova glasačka mašinerija neće omanuti. Naravno tu je i neizbežna kupovina glasova, raznoraznim namirnicama, a u nekim slučajevima i novcem. Prosto je za nepoverovati da smo došli dotle da je ljudima i hiljadu dinara mnogo. Sve je ipak jasno kada znamo da se u Srbiji otvaraju narodne kuhinje, umesto fabrika, da najobrazovaniji i dalje beže napolje, a da se jedna te ista garnitura 20 godina bogati preko grbače običnih građana Srbije, od kojih je preko milion siromašno.

Šta možete uraditi da to sprečite? Jednostavno nemojte gurati glavu u pesak i živeti u ubeđenju da se ništa ne može promeniti. Registrovanjem Nijednog od ponuđenih odgovora, smo pokazali da se bez puno novca, a uz želju i vredan rad možemo boriti protiv političkog kartela u Srbiji. Napravili smo prvi korak i ne mislimo da stanemo. Od pre nekoliko dana pokrenuli smo akciju Želite li da postanete poslanik (http://poslanik.nopo.org.rs/). Ovom akcijom želimo da privučemo sve građane, koji žele nešto da urade za dobro svih, ali su svesni da kao jedinke to ne mogu uraditi. Imamo dobru vest za njih. Nisu sami. Lista se iz dana u dan popunjava sa kvalitetnim ljudima. Dovoljno je reći da imamo na listi i kandidata koji ima medalju sa Olimpijskih igara.

Svi oni koji ne žele da budu kandidati za poslanike, a žele nekako da doprinesu mogu da se prijave za kontrolore na sledećim izborima. Takođe svako ko ima dobru ideju može da je predloži i pošalje na sledeći mail poslanici@nopo.org.rs. Svako ko je u Beogradu može i da svrati do centrale u Djure Jakšića 6, ili da se javi na sledeće brojeve telefona 011 2180590 • 065 5275856.

Diskusiju možemo i ovde nastaviti, ali bih molio samo bez neopravdanog pljuvanja. Kritika da, ali samo argumentovana.

3 za
12 protiv
zivko.curcic
2011-12-07
???

Zivko, dobili ste baner na sajtu - to ste platili, a ja vas molim da ne prljate i ovo mesto politikom. Ne znam ni jednog politicara (a neke poznajem i lično), da je čist i pošten a da se time bavi. Možda Vi i jeste, ali ćete se brzo pokvariti. Tako da Vas još jednom molim, nemojmo ovde o politici (shvatite ovo kao moje lično mišljenje a ne kao poziv na diskusiju, jer mi to nije bila namera i neću Vam odgovarati).

6 za
0 protiv
Meda
2011-12-08
???

Meda napisa...

ja vas molim da ne prljate i ovo mesto politikom.

... na forumu može da piše šta ko želi dok se drži teme iz naslova i ne piše uvrede i psovke. Koliko vidim, Živko se ograničio na samo ovu jednu temu, za razliku od nekih igrača koji svuda pišu o svemu. Ako Vam neka tema nije zanimljiva, jednostavno je preskočite, ima toliko drugih.

6 za
2 protiv
Supervizor
2011-12-08
???

Prvo treba da znate da ja nisam političar, jer od toga ne živim i nemam nikakve prihode za ovo što radim. Zastupam ovu ideju, jer mi je to sada jedini način da kanališem nezadovoljstvo u nešto pozitivno. Siguran sam da je sve ovo dobro, jer niko sada ne može da se okoristi o NOPO i ljudi koji žele samo da se okoriste o političke stranke nas zaobilaze kao kiša oko Kragujevca. Ako uspemo, doći će i takvi, na nama će biti da takve prepoznamo i ostavimo po strani.

Ako znate te pokvarene političare, objasnite mi zašto građani i dalje glasaju za njih? Šta treba da se desi da zemljom Srbijom počnu da upravljaju normalni i pošteni ljudi. Nismo valjda svi pokvareni. Moja premisa je da ima više nas koji vredno rade i cene umeće, rad, znanje, a ne partijsku ili bilo koju drugu pripadnost. Mislim da je čovek čovek, a lopov lopov. To ne može ništa promeniti, jedino kada neko dođe na vlast razmere tih osobina postanu mnogo veće i mnogo više ljudi vide nečije pravo lice.

Daj čoveku vlast da vidiš kakav je. Izgleda da je naš narod slep kod očiju.

3 za
8 protiv
zivko.curcic
2011-12-08
???

zivko.curcic napisa...


Daj čoveku vlast da vidiš kakav je.

...ne damo ti

10 za
0 protiv
klasicna budala
2011-12-08
???

Daj čoveku vlast da vidiš kakav je lopov!wink

11 za
0 protiv
Atila Han
2011-12-08
???

Ohoho, gospodine Zivko, dobro nam dosli nazad u temu laugh

Moram da priznam da sam se uplasio da ste se stopili sa SNS ili sa LJajicem, ili ko zna s kim.

Dirnut sam ovim tekstom iz tri razloga:

1) Nevazeci listic je zaista jedino logicno resenje. Uz to je podnosljiva odluka glasati za nekog ko sigurno nece preci cenzus.

2) Prosto je i meni zapanjujuce kad vidim kako celo moje odeljenje u firmi za vreme pauze jede u narodnoj kuhinji. Svi imaju zavrsene fakultete.

3) Cvrsto verujem u to da poslanik (ili generalno politicar) ne sme da bude zanimanje. Neko moze biti lekar, sudija, ekonomista i uz to biti poslanik, a ne da mu to bude glavni izvor prihoda!

3 za
0 protiv
Dakinsljam
2011-12-10
???

klasicna budala napisa...

zivko.curcic napisa...


Daj čoveku vlast da vidiš kakav je.

...ne damo ti

...klasična budala za predsednika  yes

4 za
0 protiv
lascaux
2011-12-10
???

ova slika je vredjanje naroda!!!

4 za
1 protiv
MILAN 1997
2011-12-10
???

Ova vlast vredja narod, a narod ćuti.

Aristotel: Podnositi uvrede bez ljutnje i mirno gledati vređanje bližnjih znak je ropske prirode.

1 za
2 protiv
zivko.curcic
2011-12-10
???

MILAN 1997 napisa...

ova slika je vredjanje naroda!!!

...Na žalost, nije slika problem; problem su zaista Skupština (žao mi je što se piše velikim početnim slovom), Vlada (ibidem)... u suštini, političke partije prisutne u ovoj našoj jadnoj Srbijici. Ova slika je zaista SLIKA I PRILIKA našeg današnjeg društveno-potitičkog trenutka. Međutim, koja je alternativa? Gospodin Živko kaže "ni jedan od ponuđenih odgovora", i u tom pogledu se sa njim slažem, ali koji odgovor on (odnosno, njegova stranka) nudi? To nisam uspeo da "prokljuvim". Bojim se da osim nezadovoljstva (postojećim stanjem, koje uglavnom svako od nas oseća) i entuzijazma nemaju ništa drugo. Voleo bih da grešim. Gospodine Živko, molim vas, razuverite me.

3 za
3 protiv
Čika Paja
2011-12-10
???

Čika Paja napisa...

... ali koji odgovor on (odnosno, njegova stranka) nudi? To nisam uspeo da "prokljuvim". Bojim se da osim nezadovoljstva (postojećim stanjem, koje uglavnom svako od nas oseća) i entuzijazma nemaju ništa drugo. Voleo bih da grešim. Gospodine Živko, molim vas, razuverite me.

...Krenuli smo od nule, ali svesni da moramo da se organizujemo, kako bismo nešto promenili. Kao što sam napisao, napravili smo prvi korak, registrovali stranku, kako bismo mogli da učestvujemo u trenutnom sistemu. Sledeći korak jeste da ljudi čuju za nas, da najbolje ljudi iz raznih oblasti privolimo na našu stranu, kako bi najbolje predloge i ideje uključili u naš program i eventualnim učešćem u vlasti te ideje realizovali. Nažalost ljudi su izuzetno razočarani, apatični, lenji da bilo šta urade ze opšte, a samim tim i njihovo dobro. Pisao sam gospodinu Nebojši Katiću da na pomogne oko promene poreskog sistema, isto pismo sam uputio i Saši Raduloviću. Obojica kritikuju trenutni poreski sistem, ali nisu bili u mogućnosti da nam oko toga pomognu i ponude njihovo rešenje, zbog nekih drugih obaveza. Pisao sam zatim gospodinu Nikitoviću iz Instituta za demografska istraživanja, jer svi znamo u kakvoj demografskoj situaciji je zemlja Srbija. Zbog porodičnih obaveza i male bebe nije u mogućnosti da nam izradi strategiju za demografski razvoj, ali mi je poslao nekoliko njegovih knjiga vezanih za demografsku budućnost Srbije. U najboljem mogućem razvoju događaja, a to znači članstvo u EU i povratak emigranata, Srbija bi 2050 godine imala isti broj stanovnika kao i sada. Projekcije su u 90% slučajeva negativne. Organizovali smo sastanke sa Asocijacijom polj. Srbije, posetio sam i ljude iz mreže za restituciju, pričali smo sa Građanskim blokom, Piratima Srbije, Zelenim ekološkim pokretom. Sve se izjalovilo, jer druga strana ima neke druge opcije. Trenutno se saradnja svela na NOPO i Energiju naroda Srbije. ENS je novosnovan pokret, koji predvodi Ivan Radović. Moram priznati da zrače pozitivnom energijom i da deo njihove Energije uticao pozitivno na mene i ohrabrio u našoj borbi sa trenutnim političkim kartelom. Nadamo se da ćemo uspeti da se povežemo sa još nekim organizacijama.

Nažalost zbog gore navedenih problema program stoji na par stavki. Trenutno su tu neposredni izbori za pojedine funkcije na lokalu. Takođe i oko važnih državnih pitanja EU, NATO... Zatim promena funkcionisanja mesnih uprava, besplatan internet, poljoprivreda...

Pre neki dan sam bio na odbrani master rada jednog prijatelja i čovek je prezentirao sjajnu ideju. Organizovanje rada klizališta na sintetičkom ledu. Nigde u bliskom okruženju nema takvog klizališta, a ono ima nekoliko prednosti u odnosu na klasično, mogućnost rada cele godine, bez utroška energije koju imamo za održavanje klasičnog klizališta. Nešto vrlo inovativno i novo, sintetički led od polimera koji poseduje 95% svojstava klasičnog leda. Neophodna je samo posebna tečnost kojim se mažu klizaljke.

Priča oko obnovljivih izvora energije je isto nova. U Americi desetina procenta el. energije se dobija od sunca. U Nemačkoj tek od 2000. godine počinje se sa povećanjem učešća obnovljivih izvora u proizvodnji i još uvek su relativno niski u ukupno potrošnji. Tu bi najveći akcenat trebalo staviti na biogas i to pogotovo na deponijama smeća. Takođe Srbija će 2012 potpisivanjem protokola evropske komisije vezanih za učešće obnovljivih izvora energije u proizvodnji el. energije i transportu tačno definisati ciljeve za 2020. godinu. Prosek za EU iznosi 20%, u Švedskoj je trenutno 50%. U Srbiji se ne proizvede dovoljna količina bioetanola za potrebe hemijsko-prehrambene industrije, dok u Brazilu se proizvode vozila koja idu na čist bioetanol. Imamo priču oko eksploatacije uljnih škriljaca, sigurno određeni broj doktora nauka kako u zemlji tako i u inostranstvu ima znanje za razvoj tehnologije dobijanja nafte iz škriljaca. Kanađani nam pretražuju Timočku krajinu i pronalaze zlatne žile. Postavlja se pitanje dokle doseže naša nesposobnost, ili bolje rečeno trenutne političke "elite".

Moja oblast delovanja je poljoprivreda, uža oblast proizvodnja i oplemenjivanje šećerne repe. Da sam ja ministar poljoprivrede cena šećera ne bi bila veća od 75 dinara, trenutno na berzi u Londonu je 623 dolara tona http://www.sugartech.co.za/sugarprice/index.php, prema trenutnom kursu dolara je to 48,5 din/kg, naravno u rinfuzi Pošto ga vi plaćate u marketu? Ako ne bi uspeo da se dogovorim sa domaćim prerađivačima, već bi sada kupovao šećer za mart i prodavao po nižoj ceni od njihove. Šta će biti kada Kole bude imao 80% tržišta,odnosno ako kupi još dve fabrike šećera.

Mi želimo da privučemo prave ljude sa dobrim idejama, da promenimo ovaj nakaradni sistem, da ljudi rade svoj posao onako kako treba, a ne po nalogu nekog funkcionera.

Nisu problem uništene fabrike, već uništen sistem vrednosti, koji je građen vekovima. Da li je bio savršen? Nije, jer takav nepostoji. U svakom slučaju je bio bolji od trenutnog. Na nama je da uspostavimo bolji od sadašnjeg. Ovaj je neodrživ i pitanje je kako će se završiti. 

 

3 za
5 protiv
zivko.curcic
2011-12-10
???

Pogrešno shvaćena sloboda govora. Izreći svoj stav, ali bez vređanja i omalovažavanja drugih. Tekst na navedenoj slici počinje vulgarnošću, a završava se konstatacijom da su glasači navedenih partija retardirani. I samo korišćenje reči retardirani u pežorativnom smislu je čak i kažnjivo prema Zakonu o zaštiti ugroženih grupa stanovništva. Sigurno je da među posetiocima sajta ima glasača, a možda i članova tih partija, i njihovo opredeljenje treba poštovati. Sa bojama skraćenice ITD je verovatno aludirano na zastavu Srbije, ali boje na zastavi su (odozgo na dole): crvena, plava i bela. 

Zaista mi nije jasno zašto Supervizor ne reaguje.

Smisao sajta je odavno dovedena u pitanje, a ovo je samo produbljivanje besmisla...

6 za
1 protiv
istok
2011-12-11
???

istok napisa...

Zaista mi nije jasno zašto Supervizor ne reaguje.

... nisam pratio forum par dana.

2 za
0 protiv
Supervizor
2011-12-12
???

Nova obmana građana Srbije, u ovom slučaju individualnih potrošača gasa. Najavljeno poskupljenje od 10% od strane Srbijagasa, na našem računu iznosi tačno 21.13%. Još jedan dokaz da je ona slika potpuno ispravna i da ne vređa nikoga.

http://www.rtv.rs/sr_ci/vojvodina/servisne-informacije/novi-sad-gas:-popust-za-redovne-platise_289318.html

0 za
6 protiv
zivko.curcic
2011-12-13
???

zivko.curcic napisa...

Nova obmana građana Srbije, u ovom slučaju individualnih potrošača gasa. Najavljeno poskupljenje od 10% od strane Srbijagasa, na našem računu iznosi tačno 21.13%. Još jedan dokaz da je ona slika potpuno ispravna i da ne vređa nikoga.

http://www.rtv.rs/sr_ci/vojvodina/servisne-informacije/novi-sad-gas:-popust-za-redovne-platise_289318.html

...sta bre oces ti

5 za
0 protiv
klasicna budala
2011-12-13
???

Hoće da vlada, ali ne bi da strada

5 za
0 protiv
Zivorad Ratkovic
2011-12-13
???

klasicna budala napisa...

zivko.curcic napisa...

...

...sta bre oces ti

...hoću da nešto promenim u Srbiji, na bolje. Izgleda da vama to ne odgovara, jer ste zadovoljni trenutnim stanjem.

Takođe mi nije jasno što stalno ponavljate jedne te iste stvari, kada ste se već dovoljno puta izjasnili. Voleo bih više da pročitam komentare drugih posetilaca ovog sajta, ne verujem da je ovih više od 2 hiljade pregleda napravilo nekoliko nas.

2 za
5 protiv
zivko.curcic
2011-12-14
???

zivko.curcic napisa...

klasicna budala napisa...

zivko.curcic napisa...

...

...sta bre oces ti

...hoću da nešto promenim u Srbiji, na bolje. Izgleda da vama to ne odgovara, jer ste zadovoljni trenutnim stanjem.

Takođe mi nije jasno što stalno ponavljate jedne te iste stvari, kada ste se već dovoljno puta izjasnili. Voleo bih više da pročitam komentare drugih posetilaca ovog sajta, ne verujem da je ovih više od 2 hiljade pregleda napravilo nekoliko nas.

...ovi drugi nece ni da te udostoje komentara jer ni ne citaju tvoje elaborate, a ne citam ih ni ja, samo prve dve recenice i manje vise sve je jasno,

6 za
0 protiv
klasicna budala
2011-12-14
???

zivko.curcic napisa...

...hoću da nešto promenim u Srbiji, na bolje. Izgleda da vama to ne odgovara, jer ste zadovoljni trenutnim stanjem.

Takođe mi nije jasno što stalno ponavljate jedne te iste stvari, kada ste se već dovoljno puta izjasnili. Voleo bih više da pročitam komentare drugih posetilaca ovog sajta, ne verujem da je ovih više od 2 hiljade pregleda napravilo nekoliko nas.

... Tako je care, nama je super, i nećemo da nam ti išta menjaš... ni tvoj kum i šurnjajin pašenog sa idejama za spas Srbije... hajde sad idi, vidiš da radimo...

7 za
0 protiv
Zivorad Ratkovic
2011-12-14
???

Kada Vas ne zanima što stalno ostavljate komentare na ovoj temi. Najbolje rešenje za teme koje vas ne zanimaju je ignorisanje. Ovako uvek moram da dam poslednju reč.

Posebno obožavam predrasude i omalovažavanje druge osobe, bez ikakvih informacija o toj osobi.

Inače meni trenutno uopšte nije loše u Srbiji. Zasnovao sam porodicu, imam svoj stan i mir, solidno zarađujem, koristim pun godišnji odmor, imam privilegiju da idem i na službena putovanja. Velika većina građana Srbije bi volela da ima ovakve uslove za život. S obzirom da poznajem naše političare i delovanje vlasti i vlade, nisam siguran dokle ću to sve imati. Nikad se ne zna kada će odlučiti da i moja firma ode na doboš i da je pokupi tamo neki Kole, Miško, Peconi, Beko...

Na kraju još jedna poruka svima kojima je odlično u Srbiji, neka zaobiđu ovu temu i uživaju u u blagodetima srpske svakodnevice.

3 za
5 protiv
zivko.curcic
2011-12-15
???

zivko.curcic napisa...

 Ovako uvek moram da dam poslednju reč...

Inače meni trenutno uopšte nije loše u Srbiji... 

Na kraju još jedna poruka svima kojima je odlično u Srbiji, neka zaobiđu ovu temu i uživaju u u blagodetima srpske svakodnevice...

... E care, dobra ti poslednja reč... 

Pošto je tebi (sam to napisa brate!) dobro u Srbiji, hajde ti lepo zaobiđi i temu i sajt... lepo tebi, lepo nama!

5 za
1 protiv
Zivorad Ratkovic
2011-12-16
???

hoce da nam promeni drzavu a ne zna da se NIJEDAN pise spojeno a ne odvojeno NI JEDAN (od ponudjenih odgovora). al nema veze i ovi sto vode drzavu su pismeni isto koliko i on

6 za
0 protiv
klasicna budala
2011-12-16
???

Gospodine Živko, niste morali SMS da mi saljete, ali hvala wink

3 za
0 protiv
Dakinsljam
2011-12-21
???

klasicna budala napisa...

hoce da nam promeni drzavu a ne zna da se NIJEDAN pise spojeno a ne odvojeno NI JEDAN (od ponudjenih odgovora). al nema veze i ovi sto vode drzavu su pismeni isto koliko i on

..temu nisam ja otvorio, tako da to nije moja greška. Takođe nijedan može da se piše i zajedno i odvojeno u zavisnosti od smisla rečenice.

Dakinsljam napisa...

Gospodine Živko, niste morali SMS da mi saljete, ali hvala wink

...nema na čemu. SMSove šaljemo nasumično pa koga ubodemo. Sigurno biste više voleli da vas tako izvuku u nekoj nagradnoj igri. Možda je ovo znak da ste talični.

Svako ko želi da nam da podršku za učešće na izborima, ili da lično bude kandidat ili kontrolor na narednim izborima, može to da učini preko sajta http://poslanik.nopo.org.rs, a ako Vas uopšte imalo zanima nešto da više saznate o meni to možete pročitati ovde http://poslanik.nopo.org.rs/kandidat/790.

4 za
2 protiv
zivko.curcic
2011-12-21
???
0 za
4 protiv
zivko.curcic
2012-01-26
???

Gospodine Živko, što Vas nema sada kada je najpotrebnije?

0 za
2 protiv
Dakinsljam
2012-04-08
???

Nema se vremena. Skupljamo potpise. Treba nam još dvesta za Novi Sad, za Beograd smo skupili. Na republici smo na pola. Vrlo je naporno i teško. Ljudi su katastrofalni, a nas koji rade ima jako malo. Da ne pričam o tome da svi imamo ovozemaljske poslove, porodice i ostale obaveze. Nažalost nešto mora da trpi, tako da me žena trenutno mrzi, klinac ponekad kmeči, kada odlazim, a nekad me ni ne vidi po ceo dan, jer s posla direkt idem u grad, kupim overivače iz suda i prikupljamo potpise.

Informacije o mestima za prikupljanje potpisa, možete naći na sledećoj adresi http://poslanik.nopo.org.rs/potpisi/

Još uvek se možete i prijaviti za kontrolora http://poslanik.nopo.org.rs/kontrolori/, mada je vrlo neizvesno za ostala mesta, van BGa i NSa. Mesta u Novom Sadu još nisu popunjena, za BG ne znam.

3 za
5 protiv
zivko.curcic
2012-04-08
???

Od danas počinjemo prikupljanje potpisa za predsedničkog kandidata gospodina Đorđa Vukadinovića. Svako ko želi da podrži njegovu kandidaturu može da na sledećem linku http://poslanik.nopo.org.rs/potpisi/ pronađe 18 mesta gde prikupljamo potpise podrške.

2 za
0 protiv
zivko.curcic
2012-04-11
???

Pošalji odgovor

Samo prijavljeni korisnici sa 5000 ili više poena mogu da glasaju i da ostavljaju poruke.

 

Stranica kreirana za 0.0180 sec.

Copyright © 2024