NajnovijeNajčitanijeNajviše porukaPostavi novu temu 

Plazma???

Da li je plazma agregatno stanje??? Ja nisam cula do sada...

2 za
7 protiv
YeyaMilos
2011-05-01
???
2 za
1 protiv
Braca
2011-05-01
???

To je agregatno stanje koje se dobija kada se Bambi Plazma keks umoči u mleko ili čaj i dobije ona poznata masa koja se raspada; to nije ni čvrsto ni tečno agregatno stanje stanje. To je PLAZMA.

Posebna vrsta ovog svima poznatog agregatnog stanja se dobija kada se isti postupak ponovi sa mlevenom plazmom.

U prirodi se ovo agregatno stanje može naći u tortama, kolačima, a često i u palačinkama.

Dobro reaguje sa čokoladom, mlekom, džemom i svim slatkim supstancama.

12 za
3 protiv
BODA TAJSON, DOŽIVOTNA
2011-05-02
???

cheeky

 

(ali plazma jeste četvrto agregatno stanje, to je ipak poznato većem broju ljudi nego Markova šuma na Ž)

8 za
1 protiv
Čika Paja
2011-05-02
???

Čika Paja napisa...

cheeky

 

(ali plazma jeste četvrto agregatno stanje, to je ipak poznato većem broju ljudi nego Markova šuma na Ž)

... Ha, ha, dobar si... Ja sam našao tu "šumu" wink

1 za
2 protiv
.
2011-05-02
???

A ja sam našao šumu Žuticu (na obodu Lonjskog polja, takođe u Lijepoj Njihovoj). Čekao sam 12 sati da vidim da li će se neko javiti, i preduhitrio si ma za nepun minut. Bravo!

2 za
1 protiv
Čika Paja
2011-05-02
???

Pa onda odgovori - arhipelag na č.

1 za
3 protiv
.
2011-05-02
???

Pročitaj u drugoj temi, gde i spada.

3 za
1 protiv
Čika Paja
2011-05-02
???

Imaš u Litvaniji nekoliko šuma na Ž... oni imaju dosta geografskih pojmova na Š i Ž (kao uostalom i imena/prezimena). Znam da je bilo malo teže pitanje, ali ko zna, šta ako u "Slagalici" ili "Visokom naponu" uleti pitanje gde je šuma Žagare, a ti k'o iz topa kažeš - u Litvaniji! smiley

Šalu na stranu, plazma jeste jedno od agregatnih stanja, jonizovani gas (ili bar delimično jonizovani gas), gde se elementatrno razlikuje plazma nastala na Zemlji (munje, ili plazme nastale mahom u laboratoriji) i ona iz otvorenog svemira (npr. sunčeve koronarne erupcije)

4 za
3 protiv
Марко Екмеџић
2011-05-02
???

Plazma? Ma to je čvrsto, agregatno stanje. Pa nije ti valjda TV tečan?

3 za
5 protiv
.
2011-05-02
???

TV ekran plazma televizora se sastoji od mnoštva ćelija napunjenih visoko-jonizovanim gasom. Nešto poput mnoštva veoma malih fluo cevi.

6 za
3 protiv
Марко Екмеџић
2011-05-02
???

Pošalji odgovor

Samo prijavljeni korisnici sa 5000 ili više poena mogu da glasaju i da ostavljaju poruke.

 

Stranica kreirana za 0.0111 sec.

Copyright © 2024